Vážení zákazníci, v následujících dnech proběhne přesměrování eshopu na novou platformu. Pokud máte rozpracovanou objednávku, doporučujeme jí dokončit do středy 23. 1., poté budou všechny rozpracované objednávky a uložené položky ztraceny. Zároveň přijímáme do konce měsíce poslední zakázky na Slovensko. Na nové platformě budou možné pouze tuzemské objednávky. Děkujeme za pochopení, RR

Vázání polštářkové mantinelu

U 12dílné sady CLASSIC máme napsáno, že polštářkový mantinel mají rády maminky především pro jeho flexibilitu. To zní sice pěkně a poutavě, ale pokud se přenesu necelé dva roky zpět do očekávání mého prvního miminka, tak jsem neměla ani tušení, že nějaký polštářkový mantinel existuje, natož abych si dokázala představit jeho flexibilitu. Dnešní článek by měl nastávajícím maminkám tuto představu přiblížit a také poradit, jak na vázání a použití v praxi.

 

Skládáme polštářek k polštářku..

Běžným uvázáním polštářkového mantinelu k postýlce je dva na dva – dva na jednu bočnici, dva na druhou bočnici a dva do čela. V praxi ovšem takové uspořádání polštářku příliš nevyužijete. Jednak miminka začínají být okolo 3měs. zvědavá a chtějí koukat po okolí. Ale také hnízdečka pro novorozence nahradila v poslední době košíky či kolébky a s polštářkovým mantinelem by se takto do postýlky nevešla. Dalším důvodem bývá, že si maminky přistaví dětskou postýlku do ložnice ke své posteli a začnou postupně polštářky přeorganizovávat, aby zůstaly s miminkem v kontaktu i během noci.
Každý večer ukládám Rozárku řádně hlavičkou na polštářek, každé ráno se pravidelně budí úplně opačně. Proto jedním z dalších oblíbených uvázání je na čelech postýlky – dva k hlavičce, dva do nožiček a dva podle potřeby na bočnice postýlky. Tato kombinace je také vhodná, pokud se rozhodnete použít hnízdečko jako novorozeneckou vložku do „velké“ postýlky.
Pro nás nejpraktičtějším a řekla bych, že i mezi maminkami nejpoužívanějším způsobem poskládáním polštářku je na jednu bočnici, tak aby miminko vidělo z jedné strany do pokojíčku či na maminku a z druhé strany mělo pocit bezpečí díky mantinelu.
A když už není mantinel potřeba z důvodu bezpečnosti, lze využít jako dekorace nejen v postýlce, ale také na gaučík či jako podsedák na židličku, atd.. 

 

Šest polštářků – „sto“ provázků..

Mou první a nenahraditelnou radou při vázání polštářkového mantinelu je.. při zvelebování a čančání postýlky myslete na to, že v nejbližší budoucnosti budete měnit prostěradlo za nové. A nejen proto je potřeba provázky na polštářcích pevně – opravdu pevně utáhnout. Nezbortí se vám tak při výměně prostěradla a nebudete muset celý mantinel uvazovat znovu, ale také ačkoliv jsou to polštářky, jedná se stále o mantinel, který slouží pro děti do 3let jako bezpečnostní prvek do postýlky. Batole, které se učí ovládat jemnou motoriku, by nemělo mít možnost polštářky z postýlky odvázat. A s tím souvisí i má další rada, vždy upevňujte polštářky ze zadní strany postýlky. Vytvořené mašličky tak méně provokují k prozkoumání :-) Jako třetí je rada pro maminky, které pořídily postýlku s plným čelem jako my. Dva polštářky v čele k sobě pevně uvažte v horní části. Dolní část poté doporučuji „ukotvit“ pod matrací k roštu postýlky.