Vážení zákazníci, v následujících dnech proběhne přesměrování eshopu na novou platformu. Pokud máte rozpracovanou objednávku, doporučujeme jí dokončit do středy 23. 1., poté budou všechny rozpracované objednávky a uložené položky ztraceny. Zároveň přijímáme do konce měsíce poslední zakázky na Slovensko. Na nové platformě budou možné pouze tuzemské objednávky. Děkujeme za pochopení, RR

Barvy v dětském pokojíčku, které použít a které nemají smysl?

 

 

Zavřete oči a představte si dokonalý pokojíček pro miminko..

 


JAKÉ BARVY VIDÍTE? 

Většina z nás si představí ten nejněžnější pokojíček ve světle růžové nebo modré.. a nebo takový ten načechraný sněhově bílý? Možná jsme natolik ovlivněni Facebookem, že si dokážeme představit jen mentolovou ve všech kombinacích. Ale je vůbec mentolová či bílá barva vhodná do dětského pokojíku? V dnešním článku se podíváme na významy barev z pohledu miminka a učení Feng-šuej.

Když jsem vybírala barvy do pokojíčku pro Rozárku, nepřemýšlela jsem, zda pro malé miminko mají nějaký význam a zda by dokázaly ovlivnit malého človíčka do budoucna. Prostě jsem nakombinovala barvy, které se mi líbily. Ale po třech letech zařizování postýlek pro naše nejmenší lásky, jsem o výbavičce a přípravě pokojíčku pro miminko začala přemýšlet jinak – důsledněji.

 

ODSTÍN BÍLÉ BARVY

Bílá barva neodmyslitelně do výbavičky pro miminko patří. Je to barva nevinnosti, čistoty a zrození. Nepopsaný list, na kterém se začne psát příběh. Pokud zvolíte bílou barvu do dětského pokojíčku necháváte miminku cestu otevřenou, dáváte mu prostor se rozvíjet a dáváte mu tím najevo – můžeš být, tím kým chceš. Bílá barva se zdá nejdokonalejší ze všech barev, nespojuje jí nic negativního a nacházíme v ní symbol ve všech životních fázích od narození, přes svatbu až po stáří.

 

ODSTÍN ČERNÉ BARVY

Oproti tomu černá barva byla označována jako symbol smutku. Po černé už nic nenásleduje a byla proto považována jako symbol rezignace a beznaděje. V dnešní moderní době ovšem vyjadřuje eleganci, luxus a bohatství. Ačkoliv může působit těžce či dospěle, v dětském světě má svůj význam, jelikož s každou barvou vytváří silný kontrast, který pomáhá při rozvoji zraku malého miminka a posiluje oční svalstvo. Z miminkovského pohledu je nejzajímavější v kombinaci s bílou barvou. Pokud tuto kombinaci nezvolíte jako součást pokojíčku, doporučujeme zvolit černobílé hračky či doplňky, jako je např. medvídek Nils od maminky Báry.

 

ODSTÍN ČERVENÉ BARVY

Jedna z nejdynamičtějších barev ve vzorníku. Vyvolává v nás nejsilnější pocity, které přivádějí krev do varu, jako je láska ale i nenávist. Červená barva nás hodně limituje, dává nám najevo jakési omezení, zákaz či upomínku. Každý z nás má v podvědomí červenou pětku či poznámku v žákovské knížce. Je to fascinující barva, která má pozitivní i negativní vliv. Ve starém Římě byla považována za mužskou barvu označující symbol moci a bohatství. Odíváni do ní byli zásadně císaři a generálové. Naopak ve staré Číně věřili, že červená barva odhání zlé síly a slouží jako ochranný symbol. Červená barva působí na rozvoj dětské povahy velmi přísně, dodává schopnost se prosadit a povzbuzuje k větším výsledkům.

 

ODSTÍN ZELENÉ BARVY

Hlavním symbolem jara, lesů i luk je zelená barva. Při pohledu na ní se člověk stává citlivějším, vždyť i v běžné mluvě se tato barva spojuje s nadějí.. když dáváme životu zelenou! Posiluje lidské odhodlání, ale zároveň přináší klid a harmonii. Ačkoliv se zelená může zdát nejpozitivnější barvou ve vzorníku, je také spojována s nepříliš chvalným označením „Zelenáč“. Ale drahé miminko, Ty jsi v tomto světě malým začátečníkem, jenž se může stát i závodníkem formule, pro kterého zelená značka značí konec nebezpečí a začátek závodu. Odstíny zelených barev by měly pomoci v dětech vychovat pozitivní přístup k životu, k rodině a dodat o kapku více pokory vůči světu.

Zajímavost : Zelená se skrývá ve více jak 90ti barevných odstínech, mezi které patří i oblíbená mentolová ;-)

 

ODSTÍN ŽLUTÉ BARVY

Nejintenzivnější a nejzářivější barva ve vzorníku, její moc je tak silná, že dopadá od slunce až na zem. Je to nejbližší barva světla, která má do života přinést veselost a radost. Podle feng-šuej by žlutá barva neměla scházet v místnostech s okny na jih či západ, ale také by měla být součástí těžkých životních okamžiků a vnášet tak jas do pochmurných dnů. Žlutá barva je rovněž signalizační a strhává na sebe pozornost. V dětském světě může vyvolávat rozpaky u introvertních dětí, ovšem může přikouzlit světlo a pocit bezpečí do postýlek miminek, která byla narozena za nepříznivých situací. Žlutá barva by měla pomoci z dětí vychovat sebevědomé, vyrovnané osobnosti s citem pro vědění a později i partnerství ( myšleno nejen jako manželství ).

 

ODSTÍN ORANŽOVÉ BARVY

Také znáte ten pocit ke konci léta, jste na vrcholu dalšího úspěšného roku, dostali jste v práci ze sebe to nejlepší a ještě stihli prožít úžasnou letní dovolenou? Možná proto je oranžová typickou barvou podzimu, skrývá v sobě zbytky dynamické červené, kterou rozjasňuje skvělý pocit sluníčkově žluté a přitom jí dodává klid zemité hnědé barvy. Oranžová je barva zralá, která má za sebou silné i srdečné pocity. Ano, je to barva dospělých a v dětském světě nemusí být pro svůj význam doceněna. V dětech by mohla vyvolávat pocit, že není čas být dítětem a je na čase býti kreativním a úspěšným.

 

ODSTÍN MODRÉ BARVY

Kdo z rodičů by nechtěl pro své miminko snést modré z nebe? Modrá barva není jen symbolem ledového království, je to barva pravdy, věrnosti, přátelství a inteligence. Pokud ze svých malých chlapečků toužíte vychovat férové, přívětivé a úspěšné muže, pak je světle modrá jasnou volbou. Ovšem všimli jste si někdy, že úspěšní malíři malují stromy ve stínu či v noci tmavě modrou? Tmavomodrý odstín podporuje v člověku odstup, dodává skrytou jedinečnost a eleganci.

 

ODSTÍN RŮŽOVÉ BARVY

Žádné jiné barevné odstíny vzorníku nejsou tak něžné, nevinné a půvabné jako růžové. Je to barva ženskosti, romantiky a díky přídavku červené barvy má v sobě energii mladé lásky. Růžová barva by z našich malých princezen měla vychovat skvělé manželky a matky.. ale jak už jistě sama dobře víte, býti dobrou manželkou a matkou, vyžaduje pořádnou dávku energie a neskutečnou sílu osobnosti.

 

ODSTÍN FIALOVÉ BARVY

Když se smíchá energie úspěšného a férové muže se sílou a něhou ženy, nevznikne něco dokonalého, ale vznikne rovnováha mezi vášní a rozumem, mezi láskou a moudrostí. Fialová barva byla ve středověku uznávaná jako nejvznešenější, barva bohatství, slávy a člověka obdařeného nekonečným štěstím. V dnešní době se fialová barva řadí spíše k něžnému pohlaví a měla by v ženách vyvolávat pocity cílevědomosti, vědění a uznání.

 

ODSTÍNY ZEMITÝCH / DOPLŇKOVÝCH BAREV

Ať už se bavíme o hnědých či šedých tónech, jedná se doplňkové barvy, které jsou vyznačovány jako barvy pokory odmítající materiální svět. Tyto jemné barvy miminko příliš neosloví a nijak neovlivní jeho vývoj do budoucna. Napadá mne jen jeden typický slovní obrat „šedá myška“. Zemité barvy by neměly ovládat vybavení pokojíčku, měly by podtrhávat krásu a smysl významných barev.

 

A teď už víte, kterou součástí duhy bude Vaše miminko? :-)

Nezapomeňte, že všechny naše výrobky pro Vás děvčata barevně upraví dle našeho vzorníku látek, který naleznete -> ZDE 

 

 

421e14fe7d5bf0432ee23fb4987c059d