Vážení zákazníci, v následujících dnech proběhne přesměrování eshopu na novou platformu. Pokud máte rozpracovanou objednávku, doporučujeme jí dokončit do středy 23. 1., poté budou všechny rozpracované objednávky a uložené položky ztraceny. Zároveň přijímáme do konce měsíce poslední zakázky na Slovensko. Na nové platformě budou možné pouze tuzemské objednávky. Děkujeme za pochopení, RR

Deníček z bříška - 1.díl

Fotka uživatele Rosalie Realm - eshop for babies.

Milá maminko, milý tatínku,

jsem to já.. vaše miminko.. a rozhodlo jsem se, že vám budu vést deníček z bříška. Každý týden, v tento den vám budu psát, jak se mám, co dělám, co už umím a jak rostu. Zatím o mně ještě netušíte, možná budu plodem vaší lásky, možná náhody. Každý máme svůj příběh a ten můj se právě začíná psát.. A vy dva jste mou první kapitolou..

No, v prvním týdnu těhotenství tady ještě vlastně fakticky nejsem. Zní to nelogicky, ale pro doktory prakticky. Aby mohli lépe vypočítat den mého velkého příchodu, považují za první týden těhotenství - první týden od poslední menstruace. To ale neznamená, že se na mě nemůžeš připravit, maminko. Protože 80% toho co mi dáš v následujících měsících, si do života ponesu s sebou, ať už je to zdraví, síla, láska nebo psychická pohoda. A až ten zbytek dostanu geneticky darem.

Takže si piš:
1) dojít do lékárny pro vitamíny. Mají jich spoustu na výběr, doporučuji ty s názvem "chytré miminko".
2) jídelníček, že by každá maminka měla jíst zdravě, vědí všichni, ale jen moje maminka ví, na co máme právě chuť a zdravé to rozhodně nebude. Proto bys to měla začít korigovat rozumem, nebudu Ti lhát, za 40 týdnu nás čeká perný den, kdy budeš muset každé dvě-tři minuty v křečích seskakovat z vysokého porodního křesla a to jde s 20kg navíc těžko. Neměla bys jíst za dva, ale dvakrát zdravěji. Potřebujeme hlavně kyselinu listovou, jód, železo, hořčík, bílkoviny, vitamín C, atd atd. Také bys měla naposledy zajít na sushi nebo tatarák, protože to minimálně následující rok neochutnáš.
3) jestli sportuješ nebo chodíš do fitka omezovat Tě v tom nebudu, jen tak dál!
4) o tom, že bys měla přestat kouřit, pít alkohol nebo o čemkoli jiném v tomto směru se ani bavit nebudeme. Jestli má někdo pocit, že mi to neublíží, tak se velmi plete.
5) a co táta? Těší se na mě? Bude mi číst pohádky? Bude mě učit jezdit na kole, lyžovat? Já vím, na tyhle otázky jsem ještě moc malé.
A teď to nejdůležitější ze všeho, zůstaň v klidu. Teď jste dva, ale budeme tři a ve třech jde vše lépe.

Příští týden se zase ozvu, mami a tati!
S láskou vaše mimi